معاون والی نام‌نهاد طالبان برای پنجشیر در کاپیسا کشته شد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله از کشته شدن معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت پنجشیر و پنج نفر از هم‌دستانش در ولایت کاپیسا خبر داده است.

این وزارت از معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت پنجشیر به نام عبدالاحمد مشهور «ذوالفقار» یاد کرده و گفته است که این عضو کلیدی گروه طالبان و پنج همکارش در نتیجه اجرای یک عملیات نیروهای قطعات ویژه پولیس در روستای آهنگران از مربوطات ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا کشته شده است. این عملیات نیمه‌های شنبه‌شب گذشته اجرا گردیده است.

وزارت داخله گفته است که عبدالاحمد به عنوان مسوول کمیته نظامی طالبان برای ولایت پنجشیر نیز کار می‌کرده است. بر اساس معلومات وزارت امور داخله، عبدالاحمد مشهور به ذوالفقار در فعالیت‌های «تروریستی، تخریبی و ناامن‌سازی ولایت‌ کاپیسا و ولایت‌های هم‌جوار» آن نقش داشته است.

وزارت داخله هم‌چنان گفته است که در این عملیات نیروهای ویژه پولیس مقداری جنگ‌افزار سبک و سنگین مربوط گروه طالبان به شمول بمب‌های‌ دستی، راکت‌اندازها، تجهیزات نظامی و چندین «واسطه نقلیه» از بین برده شده است.

پنجشیر از ولایت‌های امن به شمار می‌رود. در این ولایت گروه طالبان به رغم تلاش‌های بسیار، نتوانسته نفوذ کند. این ولایت‌ها اما با برخی از ولسوالی‌های ناامن کاپیسا، پروان، پنجشیر، نورستان و لغمان مرز مشترک دارد.

دکمه بازگشت به بالا