نیروهای دولتی ۱۵ نفر را از یک زندان طالبان در کندز آزاد کردند

۸صبح، کابل: نیروهای مشترک امنیتی با اجرای یک عملیات تصفیه‌ای،۱۵ نفر را از یک زندان گروه طالبان در ولسوالی امام‌صاحب ولایت کندز آزاد کرده‌اند.

قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر اعلام کرده است که این عملیات یک‌شنبه‌شب گذشته اجرا شده است. این عملیات از سوی نیروهای کماندو و قطعه «۰۹» امنیت ملی به صورت مشترک به اجرا گذاشته شده است. این قول‌اردو هم‌چنان گفته است که در این عملیات یک زندان گروه طالبان منهدم شده و مقدار زیادی سلاح و مهمات این گروه به دست نیروهای امنیتی افتاده است. زندانیان شامل نیروهای امنیتی و غیرنظامیان می‌شود.

 قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر به صورت دقیق نگفته است که چه تعداد از غیرنظامیان در میان زندانیان گروه طالبان قرار داشته‌اند. پیش از این نیز نیروهای امنیتی در ولایت کندز بر چند زندان گروه طالبان عملیات کرده بودند.

نهادهای امنیتی در ماه‌های پسین از شکستن چندین زندان گروه طالبان در ولایت‌های مختلف خبر داده‌اند. وزارت دفاع ملی در هژدهم جوزا به روزنامه ۸صبح گفته بود که از ماه حمل امسال به این طرف بیش ۳۰۰ غیرنظامی و نظامی را از زندان‌های طالبان آزاد کرده‌اند. این افراد در زندان‌های گروه طالبان در ولایت‌های فاریاب، غور، کندز، غزنی، زابل، هلمند و پکتیا نگهداری می‌شدند.

پیش‌تر سازمان ملل متحد در گزارشی از بدرفتاری طالبان با افراد در بند این گروه خبر داده بود. به گفته این سازمان، گروه طالبان ضمن شکنجه زندانیان، در مواردی آن‌ها را کشته است. گروه طالبان اما گزارش دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد را رد کرده و آن را مغرضانه خوانده است.

دکمه بازگشت به بالا