بارش ژاله و سرازیر شدن سیلاب خسارات هنگفت مالی به باشنده‌گان چهار ولایت وارد کرده است

۸صبح، نیمروز: منابع محلی در ولایت‌های نیمروز، زابل، میدان‌وردک و غزنی از زیانمند شدن ده‌ها خانواده‌ و کشاورز در پی بارش ژاله و سرازیر شدن سیلاب‌ در این ولایت‌ها خبر می‌دهند.

منابع محلی روز چهارشنبه، ۹ حمل، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که قهر طبیعت افزون بر بی‌جا کردن ده‌ها خانواده به صدها جریب زمین زراعتی نیز آسیب رسانده است.

براساس اطلاعات منابع، در پی سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی دلارام ولایت نیمروز ۲۲۰ تا ۲۳۰ منزل مسکونی تخریب شده و خانواده‌ها در فضای باز و هوای سرد به‌سر‌ می‌برند. صدها جریب زمین زراعتی نیز در این ولسوالی زیر آب شده است.

در همین حال، منابع محلی در زابل می‌گویند که در پی بارش شدید باران در شبانه‌روز گذشته آب سیلاب در ساحات هزاره، خرواریان و سرک‌ لوا وارد خانه‌ها شده و ۴۵ خانواده را بی‌جا کرده است.

به گفته منابع، در پی بارش باران در ولسوالی‌های شملزو، میزانه، ارغنداب و خاک افغان زابل نیز ۱۵۰ هکتار زمین زراعتی زیر آب شده است.

از سوی دیگر، منابع محلی در غزنی می‌گویند که در پی بارش سنگین برف از شب گذشته به‌ این‌سو در ولسوالی جغتوی این ولایت کوتل‌های مومند و شمس‌الدین به‌روی ترافیک مسدود شده است.

منابع از میدان‌وردک در همجواری کابل نیز می‌گویند که بارش شدید ژاله در ولسوالی‌های نرخ، چک و سیدآباد این ولایت به باغ‌داران و کشاورزان زیان وارد کرده است.

روز گذشته نیز بارش باران و سرازیر شدن سیلاب در پروان باشنده‌گان این ولایت را به‌شدت متضرر کرد‌.

دکمه بازگشت به بالا