لوی‌سارنوالی ادعای لت‌وکوب سرپرست وزارت حج و اوقاف را بررسی می‌کند

۸صبح، کابل: لوی‌سارنوالی اعلام کرده است که برای ادعای توهین، تحقیر و لت‌وکوب عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، پرونده تشکیل داده است و آن را بررسی می‌کند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف چندی پیش اعلام کرده بود که ملاتره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان، همراه با برادران و اعضای خانواده‌اش، عبدالحکیم منیب را در مسجد ارگ مورد «توهین» و «تحقیر» قرار داده و با وی برخورد «فزیکی» کرده‌اند. بر اساس یک اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف، این اتفاق هنگام ادای نماز جمعه هفته گذشته در مسجد ارگ رخ داده است.

به دنبال آن، ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی از محمداشرف غنی خواست تا این ادعا را بررسی کند. به دنبال آن رییس جمهور غنی نیز به لوی‌سارنوالی دستور داد تا این پرونده را بررسی کند.

با این حال جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید که دفتر مقام ریاست جمهوری در مکتوبی که امروز چهارشنبه، بیستم سنبله، به لوی‌سارنوالی فرستاده، خواهان بررسی و رسیده‌گی به این موضوع شده است. رسولی افزود که برای این ادعا پرونده تشکیل شده و بررسی‌ها نیز در این مورد آغاز شده است. به گفته او، سارنوالی‌ براساس اسناد و شواهد دو طرف دعوا در این مورد تحقیق خواهد کرد.

گفتنی است که ملا تره‌خیل محمدی هرگونه خشونت و بدرفتاری با سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را رد کرده، اما گفته است که با او تنها درگیری لفظی داشته است.

دکمه بازگشت به بالا