خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

در هفته دوم لیگ برتر افغانستان، تیم د سپین‌غر بازان با نتیجه ۴ بر ۱ از سد اباسین سپی گذشت. در حالی‌که تیم اباسین سپی تا دقیقه ۷۰ برنده میدان بود، بازیکنان د سپین غر بازان با گول‌های دقایق پایانی، توانستند سه امتیاز را به دست آورند.


در یکی از دیدارهای هفته دوم لیگ برتر فوتبال افغانستان، تیم طوفان هریرود توانست ۳ بر ۲ از سد موج‌های آمو بگذرد. گول‌های تیم طوفان هریرود را نبی اسحاق‌زی، حسیب احمدی و رحمت‌الله خیرخواه به ثمر رساند.


تیم شاهین آسمایی با نتیجه ۲ بر ۱ تیم د اسپین‌غر بازان را شکست داد. تیم شاهین آسمایی با کسب ۶ امتیاز از دو دیدار در صدر گروه دوم این رقابت‌ها حضور دارد. این تیم قرار است هفته بعد در برابر د اباسین سپی صف‌آرایی کند.


تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان برای حضور در رقابت‌های جام بین المللی سبروتو روانه هند شد. این رقابت‌ها همه ساله از سوی معارف هند میان ۳۲ تیم برگزار می‌شود و چند تیم از آسیای مرکزی نیز در آن اشتراک می‌کنند.


تیم ملی فوتبال ۱۴ سال کشور با پیروزی در برابر حریف هندی‌اش به نیمه نهایی جام بین المللی سبروتو راه یافت. این رقابت ها همه ساله با حضور تیم ملی فوتبال افغانستان و باشگاه های هندی برگزار می‌شود.


جهان

ویرجیل فن دایک، مدافع میانی باشگاه لیورپول بالاتر از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شد. وی سال گذشته توانست با باشگاهش به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست یابد.


ادن هازاد، مهاجم کناری باشگاه ریال مادرید بهترین بازیکن لیگ اروپا لقب گرفت. وی فصل گذشته توانست با باشگاه چلسی انگلستان به مقام قهرمانی در لیگ اروپا دست یابد.


قرار است در جذاب‌ترین دیدار از هفته دوم سری آ ایتالیا، امشب تیم‌های یوونتوس و ناپولی در برابر هم صف‌آرایی کنند. در هفته اول این رقابت‌ها، تیم یوونتوس در با یک گول از سد پارما گذشت و ناپولی نیز چهار بر سه فیورنتینا را شکست داد.


الکسس سانچز، مهاجم کناری تیم منچستر یونایتد در انتقال قرضی به تیم اینتر میلان پیوست. قرار است وی زیر نظر آنتونیو کُنته برای یک فصل در ترکیب اینتر به میدان رود. سانچز پیش از این یک بار در تکیب


در آخرین دیدارهای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس توانست با شکست دادن آپویل به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. در این دیدار، ادسون آلوارز و دوشان تادیچ برای تیم آژاکس گول‌زنی کردند.

دکمه بازگشت به بالا