شش خبرنگار ربوده شده در ولایت پکتیکا آزاد شدند

۸ صبح، کابل:  مقام‌های محلی در ولایت پکتیکا تایید می‌کنند که شش خبرنگار محلی که دو روز قبل ربوده شده بودند، امروز یک‌شنبه، ۱۷ سنبله، آزاد شده است. شاه‌محمد آرین، سخنگوی فرماندهی پولیس پکتیکا گفت:«شش خبرنگار ربوده شده از سوی طالبان صبح امروز رها شدند.»

نی، نهاد حمایت از خبرنگاران افغانستان، نیز با نشر خبرنامه‌ای آزادی افراد یاد شده را تایید کرده است.
این خبرنگاران شام جمعه، ۱۵سنبله، در مسیر راه میان ولایت پکتیا و پکتیکا در منطقه‌ی سرکی ولسوالی زرمت ولایت پکتیا از سوی گروه طالبان از موتر پیاده شده‌ و به جایی نامعلومی انتقال یافتند.

آن طوری که در خبرنامه‌ی نی آمده، خیرالدین ذکی خبرنگار رادیو کلید، اسدالله صمیم رییس رادیو یاران، جمال‌الدین الهام، خبرنگار رادیو میلمه، طارق ذکی، خبرنگار تلویزیون ملی، عبدالوهاب، خبرنگار رادیو یاران و رووف زهین خبرنگار رادیوی محلی پشتون غژ، خبرنگارانی هستند که از سوی گروه طالبان ربوه شده بودند.

دیروز مجیب‌الرحمان سمکنی، والی پکتیکا، نیز به روزنامه ۸صبح گفت که این خبرنگاران روز گذشته از پکتیکا به سمت شهر گردیز، مرکز این ولایت، در حرکت بودند که از سوی طالبان در جاده عمومی ولسوالی میتاخان ولایت پکتیکا و ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ربوده شده‌اند.

گروه طالبان اما تا کنون در مورد این رویداد ابراز نظر نکرده‌اند. اما مقام‌های محلی ولایت پکتیکا تاکید دارند محلی که این خبرنگاران ربوده شده، جنگجویان گروه طالبان در آن نفوذ و حضور دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا