ادعای منابع: یک فرمانده طالبان در پنجشیر به زور وارد خانه‌ای شده و بر زنی تجاوز جنسی کرده است

۸صبح، پنجشیر: منابع محلی مدعی‌اند که مولوی متقی، فرمانده تولی قرارگاه فرماندهی امنیه‌ طالبان برای پنجشیر، به زور وارد یک‌ منزل مسکونی در این ولایت شده و بر یک زن تجاوز جنسی کرده است.

یک منبع معتبر از صفوف طالبان در پنجشیر در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد روز دوشنبه، ۱۱ ثور، در روستای فروبل، از مربوطات مرکز این ولایت رخ داده است.

منبع افزوده که مولوی متقی هنگام تجاوز جنسی «بالفعل» از سوی نیروهای استخبارات داخلی فرماندهی امنیه طالبان در پنجشیر بازداشت شده است.

منبع تصریح کرده است: «مولوی متقی، به زور وارد یک خانه در قریه فروبل شده و بالای آن زن تجاوز جنسی کرده است. یکی از اعضای خانواده به‌گونه پنهانی به قوماندانی تماس گرفته و نیروهای استخبارات بالفعل وی را گرفتار می‌کند.»

در همین حال، برخی منابع محلی می‌گویند که مولوی متقی در این منطقه بالای یک پولیس زن تجاوز جنسی کرده است، اما منبع طالبان این ادعا را تکذیب کرد و گفت: «نی‌، نی‌، زن پولیس نبوده، از باشنده‌گان همان منطقه است.»

مولوی متقی، از باشنده‌گان اصلی ولایت قندهار است و در خانه رییس صحت‌ عامه حکومت ‌پیشین در منطقه پاراخ، از مربوطات مرکز پنجشیر، زنده‌گی می‌کند.

منابع هویت پولیس زن را که مورد تجاوز قرار گرفته افشا نمی‌کنند، اما می‌گویند که این زن شوهر دارد.

گفتنی‌ است که برخی از مقام‌های طالبان از زمان آغاز حا‌کمیت‌شان به این‌سو، بارها متهم به تجاوز جنسی شده‌اند.

در آخرین مورد، پسر یک فرمانده طالب با یک جنگ‌جوی دیگر این گروه، حوالی پنج‌شنبه‌شب، ۷ ثور، در منطقه صادسیاه شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور، پس از آن‌که نتوانستند بالای یک دختر جوان تجاوز کنند، او را با ضرب گلوله کشتند.

دکمه بازگشت به بالا