حمله طالبان به شهر فراه عقب زده شد

۸صبح، کابل: وزارت‌ دفاع ملی اعلام کرد که حمله گروه طالبان به شهر فراه و حومه‌های آن توسط نیروهای امنیتی و دفاعی عقب زده شده‌اند.

 فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که ۸۵ جنگ‌جوی گروه طالبان در نبردهای شهر فراه توسط نیروهای امنیتی از پای درآمده‌اند و۳۰ جنگ‌جوی دیگر  این گروه زخم برداشته‌اند.

براساس معلومات منابع امنیتی، مولوی نوراحمد چکانی، معاون نام‌نهاد استخبارات گروه طالبان برای ولایت فراه نیز در این نبرد کشته شده است. طالبان اما این ادعا را رد کرده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در ادامه توضیح داد که نیروهای امنیتی جنگ‌جویان گروه طالبان را از شهر و حومه‌های آن به صورت کامل بیرون رانده و حمله این گروه به شهر  فراه عقب زده شده است.

به گفته او، در جنگ شهر فراه به غیرنظامیان و سربازان ارتش تلفات وارد نشده است.

طالبان صبح روز پنج‌شنبه با ورود به‌ بخش‌هایی از شهر فراه با نیروهای امنیتی درگیر شدند. این گروه در ساعات اول حمله‌ی شان به شهر فراه، مرکز جلب‌وجذب ارتش را در ناحیه چهارم شهر تصرف کردند.

به دنبال آن وزارت امور داخله اعلام کرد که نیروهای امنیتی موفق شده‌اند تا مرکز جلب‌وجذب را دوباره از نزد طالبان پس بگیرند.

پیش‌تر محمدشعیب ثابت، والی فراه، به روزنامه‌ ۸صبح گفته بود که پس از حمله طالبان به شهر فراه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در چندین نقطه این شهر آغاز شد. به گفته والی، نیروهای امنیتی در ساعات اول این حمله، تلاش کردند که جنگ‌جویان گروه طالبان را از شهر بیرون برانند.

طالبان پس از حمله به شهر فراه با نشر ویدیویی ادعا کردند که فرماندهی جلب‌وجذب ارتش ملی در فراه را تصرف کرده‌اند. در این ویدیو دیده می‌شود که بخشی از جنگ‌افزارهای ارتش ملی به دست طالبان افتاده است.

فراه سومین ولایتی است که طالبان در جریان یک هفته اخیر به مرکز آن حمله می‌کنند. این گروه در روز نخست هفته جاری به مرکز ولایت کندز و یک روز پس از آن به شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان حمله کردند.

حمله گروه طالبان به شهر کندز پس از چند ساعت نبرد توسط نیروهای امنیتی عقب زده شد. این گروه به دنبال این شکست، گفت که قصد تصرف شهر کندز را نداشت بلکه تصمیم داشت پوسته‌ها و مراکز نظامی مربوط به دولت در این شهر را نابود کند.

دکمه بازگشت به بالا