وزیر داخله بریتانیا پس از حدود یک ماه از سمتش استعفا کرد

روزنامه گاردین گزارش داده است که سویلا براورمن که یک ماه و یک هفته از کارش به‌عنوان وزیر داخله بریتانیا می‌گذرد، مجبور به استعفا شده است.

او روز چهارشنبه، ۱۹ اکتبر، در در نامه‌ای به لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا، نوشته است: «من اشتباه کردم، مسوولیت را می‌پذیرم؛ استعفا می‌دهم.»

این استعفا، کابینه لیز تراس را که خود نیز تحت فشار کناره‌گیری از نخست‌وزیری است، به هر‌ج‌و‌مرج بیشتر انداخته و جناح راست محافظه‌کار را خشمگین کرده است.

این در حالی است که یک هفته پیش وزیر دارایی بریتانیا نیز از مقامش استعفا داد.

براورمن گفته است که یک سند رسمی را از ایمیل شخصی خود برای یکی از همکاران پارلمانی‌اش فرستاده و افزوده است که این یک «نقض فنی قوانین» است و بنابراین «درست است که من بروم.»

در ادامه او نوشته است: «تظاهر می‌کنیم که اشتباهی مرتکب نشده‌ایم، طوری ادامه می‌دهیم که انگار همه نمی‌توانند ببینند که ما اشتباه کرده‌ایم و امیدواریم که همه چیز به‌شکل جادویی درست پیش برود. سیاست جدی نیست، من اشتباه کرده‌ام. من مسوولیت را می‌پذیرم. من استعفا می‌دهم.»

پیشتر لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی به دلیل اشتباهات در برنامه اقتصادی‌اش معذرت خواست، اما افزود که قصد کناره‌گیری از قدرت را ندارد.

تراس دوشنبه‌شب، ۱۷ اکتوبر، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفته است: «من واقعاً می‌خواهم مسوولیت را بپذیرم و از اشتباهاتی که مرتکب شده‌ام، متاسفم.»

گاردین برای اولین بار فاش کرد که براورمن در حال رفتن است و گرانت شاپس، وزیر حمل‌ونقل سابق که به‌گونه جدی از از ریشی سوناک، در رقابت رهبری محافظه‌کاران حمایت می‌کرد، جای‌گزین او شده است.

دکمه بازگشت به بالا