گفت‌‌وگوی دولت بریتانیا با طالبان در خصوص سرنوشت سه شهروند بازداشت شده این کشور در افغانستان

۸صبح، کابل: به دنبال بازداشت سه شهروند بریتانیا از سوی استخبارات طالبان در افغانستان، رسانه‌های بریتانیایی گزارش داده‌اند که دولت این کشور در حال گفت‌وگو با طالبان در خصوص سرنوشت این سه‌ شهروندش است.

سوئلا براورمن، وزیر داخله بریتانیا، روز یک‌شنبه، ۱۳ حمل، در صحبت با اسکای‌نیوز گفت‌وگوهای دولت این کشور با طالبان را تأیید کرده است.

براساس اطلاعات نشر شده، مایلز راتلج، کوین کورنول و یک شهروند دیگر بریتانیا که مالک هتلی در کابل است و هویتش هنوز معلوم نیست، احتمالاً در جریان ماه جنوری سال جاری در رویدادهای جداگانه از سوی طالبان بازداشت شده‌اند.

خانم براورمن گفته است که دولت بریتانیا به‌شدت تلاش دارد تا از امنیت این سه شهروندش که در قید طالبان هستند، اطمینان حاصل کند.

وزیر داخله بریتانیا افزوده است: «اگر آن‌ها یک شهروند بریتانیایی در خارج از کشور هستند، پس دولت بریتانیا هر کاری که لازم باشد برای اطمینان از ایمن بودن آنان انجام خواهد داد.»

این عضو کابینه بریتانیا همچنان گفته که هر شهروند این کشور که به نقاط خطرناک جهان سفر می‌کند باید «نهایت احتیاط را به خرج دهد» و به توصیه‌های وزارت امور داخله بریتانیا عمل کند.

با آن که خبر بازداشت سه‌ شهروند بریتانیا از سوی طالبان در افغانستان بازتاب گسترده‌ای داشته است، طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا