اتحادیه اروپا در سیاست‌های پذیرش مهاجر تغییر اساسی می‌آورد

بربنیاد گزارش‌ها، وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بازنگری اساسی در سیاست‌های مهاجرتی این اتحادیه را تصویب کرده‌اند.

یورو نیوز گزارش داده است که وزیران کشورهای اتحادیه اروپا در پایان یک روز مذاکره دشوار در لوکزامبورگ، روز پنج‌شنبه، ۸ جون، با غلبه بر مقاومت برخی کشورها، به‌ویژه ایتالیا و یونان در نهایت در مورد دو جنبه کلیدی اصلاح سیاست‌های مهاجرتی به توافق رسیده‌اند.

مقام‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا توافق‌نامه‌ای را امضا کردند که به یکی از طولانی‌ترین بحران‌های سیاسی این اتحادیه می‌پردازد و آن تقسیم مسوولیت رسیده‌گی به وضعیت مهاجرانی که بدون مجوز وارد اروپا می‌شوند.

این سیاست‌های جدید شامل توزیع عادلانه‌تر مهاجران و پناهنده‌گان در کشورهای عضو است تا فشار بر کشورهایی مانند ایتالیا و یونان که قایق‌های بیشتر قاچاق‌چیان به آن‌جا می‌رود، کاهش یابد.

با این حال، این تغییر در حالی رخ می‌دهد که ورود مهاجران از سمت دریای مدیترانه در سال جاری ۳۰ درصد افزایش یافته است.

این وزیران همچنان تصویب کردند که با روش‌های سریع‌تری رسیده‌گی و اخراج افرادی که واجد شرایط درخواست پناهنده‌گی نیستند، صورت پذیرد.

این در حالی است که با افزایش ورود مهاجران به اتحادیه اروپا از زمان پایان همه‌گیری کرونا و در حالی که حدود چهار میلیون اوکراینی به اتحادیه اروپا پناه آورده‌اند، مسئله اصلاح سیستم پناهنده‌گی به صدر دستور کار ۲۷ کشور عضو اتحادیه بازگشته است.

دکمه بازگشت به بالا