فعالیت شبانه شبکه‌های مخابراتی در سمنگان متوقف شده است

۸صبح، کابل: فعالیت شبانه شبکه‌های مخابراتی خصوصی از دو روز به این‌سو در ولایت سمنگان و مرکز آن شهر ایبک متوقف شده است.

مسوولان محلی سمنگان می‌گویند که قطع فعالیت شبانه شرکت‌های مخابراتی را با مسوولان ولایتی این شرکت‌ها در میان گذاشته و انتظار دارند که به زودی این مشکل حل شود.

محمدصدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان، روز یک‌شنبه، بیست‌وچهارم سنبله، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که سمنگان از ولایت‌های امن به شمار می‌رود و شرکت‌های مخابراتی بدون هم‌آهنگی با اداره محلی و کدام مشکل امنیتی فعالیت‌ شبانه‌ی‌شان را قطع کرده‌اند.

او افزود که قطع فعالیت شبانه شرکت‌های مخابراتی سبب تشویش و نگرانی مردم شده است و به همین دلیل عبداللطیف ابراهیمی، والی سمنگان روز یک‌شنبه جلسه‌ای را با مسوولان و نماینده‌گان شرکت‌های مخابراتی تشکیل داده است، تا در مورد علت تصمیم شرکت‌های مخابراتی معلومات بگیرد.

سخنگوی والی سمنگان در ادامه گفت که از مسوولان شرکت‌های مخابراتی در زون شمال خواسته شده است که هرچه زودتر فعالیت‌ شبانه‌ی‌شان را در شهر ایبک و سمنگان از سر بگیرند.

محمدصدیق عزیزی هم‌چنان گفت که اداره محلی سمنگان انتظار دارد تا مشکل قطع فعالیت شبانه‌ی شرکت‌های مخابراتی تا چند روز آینده رفع شود.

شرکت‌های مخابراتی دلیل قطع فعالیت شبانه‌ی‌شان را تهدید گروه طالبان عنوان می‌کنند. این شرکت‌ها حدود دوماه پیش فعالیت شبانه‌ی‌شان را در ولایت بلخ نیز به دلیل تهدید امنیتی متوقف کرده بودند.

گفتنی است که در حال حاضر فعالیت شبانه‌ی شبکه‌های مخابراتی در چندین ولایت قطع است. پیش‌تر مسوولان اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا اترا نیز اعلام کرده بودند که تنها در پنج ولایت، شرکت‌های خصوصی مخابراتی به صورت کامل فعالیت شبانه‌روزی دارند و در ۲۹ ولایت دیگر، فعالیت این شرکت‌ها به دلیل تهدیدات طالبان با محدودیت‌هایی روبه‌رو و در برخی از ولسوالی‌های این ولایت‌ها، فعالیت شبانه این شرکت‌ها متوقف است.

دکمه بازگشت به بالا