حزب حاکم در ایتالیا پیش‌نویس قانونی را برای حفاظت از زبان ایتالیایی تهیه کرده است

براساس قانون جدیدی که حزب برادران ایتالیا به رهبری جورجیا ملونی، نخست‌وزیر این کشور، معرفی کرده، ایتالیایی‌هایی‌ که از انگلیسی و سایر کلمات خارجی در ارتباطات رسمی استفاده می‌کنند، ممکن است با جریمه‌ نقدی  ۱۰۰ هزار یورو روبه‌رو شوند.

سی‌ان‌ان‌ روز شنبه، ۱ اپریل، گزارش داده است که فابیو رامپلی، یکی از اعضای اتاق پایین نماینده‌گان ایتالیا، این قانون را معرفی کرده و مورد حمایت نخست‌وزیر این کشور نیز قرار گرفته است.

این لایحه که هنوز به بحث پارلمانی نرسیده، کارمندان دولتی را مکلف می‌کند تا «دانش کتبی و شفاهی و تسلط بر زبان ایتالیایی» داشته باشند.

طبق این قانون، استفاده از زبان انگلیسی در اسناد رسمی، از جمله «نام‌های اختصاری و نام‌ها» و نقش‌های شغلی در شرکت‌های فعال در این کشور ممنوع است.

براساس پیش‌نویس قانونی که سی‌ان‌ان مشاهده کرده است، نهادهای خارجی باید تمامی مقررات داخلی و قراردادهای کاری را به زبان ایتالیایی داشته باشند.

طبق قانون پیشنهادی، وزارت فرهنگ ایتالیا کمیته‌ای را تشکیل خواهد داد که وظایف آن شامل «استفاده صحیح از زبان ایتالیایی و تلفظ آن» در مکاتب، رسانه‌ها، بازرگانی و تبلیغات است.

اقدام برای حفاظت از زبان ایتالیایی به تلاش موجود توسط دولت برای محافظت از غذاهای این کشور می‌پیوندد.

هفته گذشته وزرای فرهنگ و کشاورزی ایتالیا رسماً غذاهای ایتالیایی را نامزد ثبت میراث جهانی یونسکو کردند که در دسامبر ۲۰۲۵ درباره آن تصمیم گرفته خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا