سه سرباز پاکستانی در نتیجه یک حمله تروریستی کشته شدند

۸صبح، کابل: رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که سه سرباز پاکستانی در جریان تبادل آتش با تروریست‌ها از داخل مرز افغانستان، در منطقه خرلاچی، از مربوطات کرم خیبر پختونخوا کشته شده‌اند.

سایت خبری روابط عمومی بین‌الخدماتی، رسانه مربوط به نیرو‌های امنیتی پاکستان، روز سه‌شنبه، ۲۲ سنبله، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تروریست‌ها از داخل افغانستان، به سوی سربازان پاکستانی تیراندازی کرده‌اند.

براساس گزارش‌های موثق اطلاعاتی نیرو‌های امنیتی پاکستان، بر اثر شلیک سربازان پاکستانی، تروریست‌ها تلفات زیادی متحمل شده‌اند.

در بیانیه شاخه رسانه‌ای ارتش پاکستان آمده است که در جریان تبادل آتش، سه سرباز به نام‌های نایک‌محمد رحمان ۳۲ ساله، نایک ماویزخان ۳۴ ساله و سپوی عرفان‌الله ۲۷ ساله کشته شده‌اند.

در این بیانیه آمده است که پاکستان استفاده تروریست‌ها از خاک افغانستان برای فعالیت‌ها علیه این کشور را به شدت محکوم می‌کند و انتظار دارد که طالبان در آینده اجازه چنین فعالیت‌هایی را ندهند.

در همین حال، بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان، در بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرده و از طالبان خواسته است تا از انجام عملیات تروریستی از داخل افغانستان علیه پاکستان جلوگیری کنند.

گفتنی است که در ماه گذشته نیز هنگامی که شبه‌نظامیان حملات‌شان را علیه نیروهای امنیتی در خیبر پختونخوا افزایش دادند، یک سرباز ارتش پاکستان در دیر پایین کشته شد.

دکمه بازگشت به بالا