دو نفر در پی واژگون شدن یک موتر در پنجشیر کشته شدند

۸صبح، کابل: دو نفر در پی منحرف شدن یک موتر از جاده و واژگونی آن به دریا در ولایت پنجشیر، جان باختند.

غلامحمد محمدی، سخنگوی پولیس پنجشیر، به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز یک‌شنبه، سیزدهم اسد، در روستای «نولیچ» از مربوطات ولسوالی بازارک رخ داده است. به گفته او، یک موتر نوع تویوتای صرف با چهار سرنشین از ولسوالی حصه اول به سوی مرکز در حرکت بوده و به دلیل «تیزرانی و بی‌احتیاطی راننده» در مربوطات ولسوالی بازارک از کنترل راننده خارج شده و به دریا سقوط می‌کند.

محمدی هم‌چنان گفت که دو سرنشین این موتر به دلیل غرق‌آبی در دریا، جان باخته‌اند، ولی به دو سرنشین دیگر آن آسیب نرسیده‌ است.

حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و نیز جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه در پنجم سرطان اعلام کرد که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا