مأموریت «یوناما» در افغانستان یک سال تمدید شد

۸صبح، کابل: شورای امنیت سازمان ملل متحد، مأموریت نماینده‌گی سیاسی این سازمان در افغانستان را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که مأموریت یوناما یا دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، تمدید شده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه، بیست‌وششم سبنله مأموریت یوناما را به اتفاق آرا یک سال دیگر در افغانستان تمدید کرده است. 

با تمدید مأموریت نماینده‌گی سیاسی سازمان ملل در افغانستان، یوناما تا هفدهم سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی در افغانستان به کارش ادامه می‌دهد.

 شورای امنیت سازمان ملل متحد، در بیست‌وچهارم حوت سال گذشته، به اتفاق آرا مأموریت هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما را برای شش ماه تا ۲۶ سنبله سال جاری تمدید کرده بود.

عادله راز، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، از تصمیم شورای امنیت این سازمان برای تمدید مأموریت یوناما، سپاس‌گزاری کرده است. او این اقدام را حمایتی برای تلاش صلح و آشتی و انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان دانسته است.

ماموریت نماینده‌گی سیاسی سازمان ملل در افغانستان در حالی  تمدید شده است که حکومت افغانستان دو روند مهم انتخابات ریاست جمهوری و صلح را به صورت موازی به پیش می‌برد. اکنون با توقف مذاکرات صلح، اولویت به انتخابات داده شده است. یوناما یکی از حامیان برگزاری این انتخابات است. انتخابات ریاست جمهوری قرار است تا نُه روز دیگر در افغانستان برگزار شود.

دکمه بازگشت به بالا