یک پناه‌جوی افغان در ایران در چاهی سقوط کرد و جان باخت

۸صبح، کابل: بربنیاد گزارش‌ها، سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، یکی از مناطق ایران از جان باختن یک پناه‌جوی افغان در اثر سقوط در یک چاه آب خبر داده‌اند.

خبرگزاری مهر گزارش داده که این رویداد حوالی ساعت ۱۰:۰۰ روز شنبه، ۱۳ جوزا، رخ داده و تیم آتش‌نشانی منطقه اراک نیز نتوانسته است تا این فرد را نجات دهد.

فضلی، سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک افزود: «در بررسی‌های اولیه مشخص شد این فرد در یک خانه باغ اطراف شهر به علت نامعلوم به درون چاهی به عمق حدود ۲۰ متر سقوط کرده و با وجود تلاش آتش‌نشانان تفرش و انجام چندین عملیات و شرایط خاص و پیچیده چاه، امکان خارج کردن این فرد ممکن نشد.»

او افزوده است: «نجات‌گران آتش‌نشانان اراکی سه پایه نجات را به‌روی دهانه چاه برپا کردند و یکی از ناجیان با استفاده از تجهیزات مخصوص خود را به درون عمق ۲۰ متری چاه رساند و فرد حدود ۴۰ ساله با تابعیت افغانستان را از انتهای چاه بیرون کشید.»

وی خاطرنشان کرده است که جسد این فرد پس از انتقال به سطح زمین، تحویل عوامل انتظامی شد.

این در حالی است که چند روز پیش نیز شش پناه‌جوی افغان در اثر گاز گرفته‌گی در منطقه قرچک شهر تهران، پایتخت ایران جان باختند.

پیش از این نیز شماری از پناه‌جویان افغانستان در اثر حادثه‌های مختلف در نقاط مختلف ایران، جان‌های خود را از دست داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا