خلیل‌زاد: بدون استعفای منیر عاصم ثبات به پاکستان برنخواهد گشت

در اوج ناآرامی‌های سیاسی در پاکستان، زلمی خلیل‌زاد، نماینده پیشین امریکا در امور صلح افغانستان، می‌گوید که بدون استعفای جنرال منیر عاصم، رییس ستاد ارتش پاکستان، ثبات به این کشور برنخواهد گشت.

خلیل‌زاد این مطلب را شام‌ جمعه، ۱۲ می، در صفحه توییترش نوشته است.

نماینده پیشین امریکا در امور افغانستان می‌گوید که هرچند تصمیم دادگاه اسلام‌آباد مبنی بر رهایی موقت عمران خان می‌تواند از فاجعه در پاکستان جلوگیری کند، اما بدون استعفای منیر عاصم و برگزاری انتخابات در یک زمان مشخص، بحران اقتصادی، سیاسی و امنیتی در این کشور بدتر خواهد شد.

خلیل‌زاد می‌گوید: «جنرال منیر کار خود را اشتباه انجام داده و مردم را از خود بیگانه کرده است. او همچنین حمایت بسیاری از مقامات ارشد پاکستانی را از دست داده است.»

به باور زلمی خلیل‌زاد، منیر عاصم، رییس ستاد ارتش پاکستان، در سطح جهانی نیز جایگاه خود را از دست داده است. او از عاصم خواسته است که به‌عنوان یک «میهن‌پرست» استعفا دهد.

هرچند دولت پاکستان در مورد اظهارات تازه خلیل‌زاد چیزی نگفته، اما در گذشته وزارت امور خارجه این کشور گفته بود که نیازی به نظریه‌پردازی‌های خلیل‌زاد ندارند.

بحران سیاسی و اعتراضات در پاکستان در روزهای اخیر افزون بر کشته شدن نزدیک به ۱۰ معترض، ده‌ها تن را زخمی و صدها تن دیگر را راهی زندان کرده است.

دکمه بازگشت به بالا