از وقوع ده انفجار در شهر کابل جلوگیری شد

۸صبح، کابل: نیروهای مشترک امنیتی با اجرای یک عملیات در ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل، ده ماین بزرگ خودساز را کشف و خنثا کرده‌اند. پولیس می‌گوید که این ماین‌ها برای انجام «حملات تروریستی» در شهر کابل ساخته و نگه‌داری می‌شد.  

این عملیات ساعت ۶ عصر روز یک‌شنبه، سوم سنبله، توسط نیروهای پولیس، امنیت ملی و ارتش در ساحه قلعه افضل ولسوالی ده‌سبز کابل اجرا شده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، روز دوشنبه، چهارم سنبله، به روزنامه ۸صبح گفت که در نتیجه این عملیات، نُه بالون گاز ده‌ کیلویی و یک بشکه‌ی ۱۶ لیتره پر از مواد انفجاری کشف و خثنا شده است.

به گفته او، این ماین‌های دست‌ساخت در یک چهار دیواری مخروبه در قلعه افضل ولسوالی ده‌سبز کابل نگه‌داری می‌شد و «تروریستان» با استفاده از آن برنامه اجرای «حملات تروریستی» را در شهر کابل داشتند که پیش از رسیدن به هدف، این برنامه‌ی‌شان خنثا شد.

شهر کابل هرچند در چند روز گذشته در آرامش نسبی به سر می‌برد، اما هفته گذشته خونین‌ترین حمله انتحاری را پشت سر گذشتاند. این حمله که در اوایل هفته گذشته بر یک مراسم عروسی در غرب شهر کابل صورت گرفت، جان دست‌کم ۹۲ نفر را گرفت و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر را زخمی کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا