ادامه‌ی دزدی‌های مسلحانه زرگران کندز را به خیابان کشانید

۸صبح، کابل: شماری از طلافروشان، صرافان و زرگران در شهر کندز نسبت به افزایش ناامنی و سرقت اموال‌شان توسط دزدان مسلح دست به اعتراض زدند.

این صرافان و زرگران پس از آن یک حرکت اعتراضی را به راه انداختند که صبح روز یک‌شنبه، سیزدهم اسد گروهی از دزدان مسلح وارد یک دکان زرگری در «سرای صرافی» شهر کندز شدند و سپس صاحب یکی از دکان‌های طلافروشی را به ضرب گلوله زخمی کردند.

گفته شده است که دزدان اجناس این دکان را برده‌اند، اما پولیس کندز می‌گوید که دزدان دست خالی از ساحه فرار کرده‌اند. به دنبال این رویداد، صرافان و زرگران با برپایی خیمه‌های تحصن خواهان تأمین امنیت و بازداشت دزدان شده‌اند.  

 سیدسرور حسینی، سخنگوی پولیس کندز با تأیید این رویداد به روزنامه ۸صبح گفت که تلاش‌ها برای شناسایی دزدان مسلح جریان دارد. از سویی هم، سخنگوی پولیس کندز می‌گوید پولیس که در گفت‌وگو با معترضان تلاش می‌کند تا آنان به اعتراضات‌شان خاتمه دهند.

آقای حسینی هم‌چنان گفت که دزدان تحت تعقیب پولیس قرار دارد. حسینی افزود که یک رویداد مشابه در گذشته نیز اتفاق افتاده بود و پولیس یک تن را در پیوند به دزدی‌های مسلحانه در کندز بازداشت کرده. او تأکید کرد که تلاش برای بازداشت همه کسانی که در دزدی‌های مسلحانه در شهر کندز دست دارند، نیز جریان دارد.

گفتنی است که رویدادهایی از نوع ترور و سرقت‌های مسلحانه در مرکز ولایت کندز در این اواخر افزایش یافته است. چنان‌که پولیس کندز نیز وقوع دو رویداد مشابه سرقت‌های مسلحانه در فاصله زمانی بسیار کم از طلافروشی‌ها را تأیید می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا