انفجار ماین کنار جاده‌ای در بلخ جان ۱۱ غیرنظامی را گرفت

۸صبح، کابل: مسوولان محلی ولایت بلخ می‌گویند که در نتیجه برخورد یک موتر با ماین کنار جاده‌ای در مربوطات ولسوالی دولت‌آباد این ولایت، ۱۱ غیرنظامی کشته شده‌اند.

 عادل‌شاه عادل، سخنگوی پولیس بلخ، به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد بامداد امروز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم اسد، به وقوع پیوسته است. به گفته او، زنان و کودکان شامل کشته‌های انفجار این ماین کنار جاده‌ای هستند.

سخنگوی پولیس بلخ هم‌چنان گفت که موتر نوع سراچه حوالی ساعت ۶:۴۰ بامداد امروز ‌یک‌شنبه هنگامی که از روستای «حیاتان» ولسوالی دولت‌آباد، به سوی شهر مزارشریف در حرکت بود، با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده و به صورت کامل از بین رفته است.

 هرچند این مقام پولیس ولایت بلخ می‌گوید که ماین توسط گروه طالبان جاسازی شده بود، اما گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

دولت‌آباد از ولسوالی‌های ناامن ولایت بلخ به شمار می‌رود.

گروه طالبان در این ولسوالی حضور گسترده دارد. این ولسوالی روز گذشته (شنبه، ۲۶ اسد) شاهد یک رشته درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان بوده است.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال اعلام کرده است که در نتیجه حمله‌های هوایی و درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در روستای «قرچی‌گگ» و «قلعه بربر» ولسوالی دولت‌آباد بلخ، ۱۷ طالب کشته‌ شده‌اند.

این قول اردو گفته است که در این حمله‌های هوایی و درگیری‌ها ۲۰ طالب دیگر زخمی شده‌اند و یک «قرارگاه راهبردی» گروه طالبان نیز تخریب شده است.

دکمه بازگشت به بالا