جمعیت اسلامی: طالبان در بغلان مرتکب نقض حقوق بشر شده‌اند

۸صبح، کابل: حزب جمعیت اسلامی افغانستان در پیوند به عملکرد‌های اخیر طالبان در ولایت بغلان واکنش نشان داده و گفته است که طالبان در این ولایت مرتکب نقض حقوق بشر شده‌اند.

حزب جمعیت اسلامی افغانستان روز جمعه، ۳۱ سرطان، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، طالبان در اندراب‌ها و ولسوالی خوست ولایت بغلان به ظلم و فاجعه‌های گسترده دست زده‌اند.

این حزب نوشته است: «طبق تازه‌ترین‌گزارش‌ها، طالبان در ادامه جنایت‌های جنگی‌شان علیه مردم افغانستان، در اندراب و خوست ولایت بغلان به ظلم و فاجعه‌های گسترده دست زده‌اند.»

در اعلامیه همچنان آمده است: «بازداشت و سر بریدن مظلومانه‌ یک نوجوان در روستای کاسه‌تراش ولسوالی ده‌صلاح، تیرباران نمودن افراد ملکی در ولسوالی قاسان، جست‌وجوی خانه‌به‌خانه و نیز کوچ اجباری مردم محل نمونه‌هایی از نقض همه‌‌جانبه حقوق بشر و موازین جنگی توسط طالبان می‌باشند.»

جمعیت اسلامی در رابطه به نشر گزارش یوناما نیز گفته است که گزارش این نهاد به بخشی از شکنجه و کشتارهای غیرنظامیان و نقض حقوق بشر از جانب گروه طالبان اشاره کرده است‌.

گفتنی است که بربنیاد گزارش‌ها، طالبان پس از شکست‌های سنگین در نبرد با نیروهای جبهه مقاومت، ۱۵۰ خانواده را پس از لت‌وکوب و شکنجه به‌ خاطر قرابت با مقاومت‌گران، از این ولسوالی کوچ اجباری داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا