برخورد فزیکی ملاتره‌خیل و برادرانش با سرپرست وزارت حج و اوقاف در مسجد ارگ

۸صبح، کابل: وزارت ارشاد، حج و اوقاف اعلام کرده است که ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان، همراه با برادران و اعضای خانواده‌اش عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را در مسجد ارگ مورد «توهین» و «تحقیر» قرار داده و با وی برخورد «فزیکی» کرده‌اند.

بر اساس یک اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف، این اتفاق روز گذشته هنگام نماز جمعه در مسجد ارگ رخ داده است.

در اعلامیه آمده است، زمانی که آقای منیب برای گزاردن نماز جمعه به مسجد ارگ رفته است، توسط ملا تره‌خیل محمدی، شاه‌وزیر، حاجی خان‌ تره‌خیل و دادالله برادر و دو عضو دیگر خانواده‌اش مورد توهین و تحقیر قرار گرفته و سپس لت‌وکوب شده است. طبق اعلامیه، شاه‌وزیر و حاجی خان‌ تره‌خیل از اعضای مجلس نماینده‌گان هستند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف، از این افراد به نام «زورمندان» یاد کرده و گفته است که پیش از این هم چندبار با استفاده از سلاح و زورشان تلاش کرده‌اند که آقای منیب را تهدید و خواست‌های غیرقانونی‌شان را بر او بقبولانند. این وزارت تأکید کرده است که رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف با مفسدان، غاصبان و زورمندان مبارزه جدی را آغاز کرده است.

این وزارت برخورد ملا تره‌خیل و پنج عضو خانواده‌اش را با عبدالحیکم منیب در مسجد ارگ توهین به همه عالمان و تحقیر نظام دانسته و آن را خلاف قانون برشمرده است. این وزارت ضمن محکومیت لت‌وکوب وزیر ارشاد، حج و اوقاف، خواهان مجازات عاملان آن شده است.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف از رییس جمهور غنی نیز خواسته است تا این کردار غیرقانونی را به صورت جدی پی‌گیری کند. این وزارت در پایان اعلامیه‌اش از رییس جمهور خواسته است تا جلو تفنگ‌داران غیرمسوول را که با استفاده از سلاح و زور می‌خواهند از مقامات دولتی باج‌گیری کنند، بگیرد.

ملا تره‌خیل محمدی تاکنون به صورت رسمی در این مورد واکنش نشان نداده است.

دکمه بازگشت به بالا