سفر وزیر خارجه عربستان به سوریه؛ فیصل بن فرحان با بشار اسد دیدار کرد

بربنیاد گزارش‌ها، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، در سفر به دمشق با بشار اسد، رییس جمهور سوریه، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه، ۱۸ اپریل، با نشر گزارشی نوشته است که این نخستین سفر رییس دستگاه دیپلماسی سعودی به سوریه از زمان آغاز جنگ در این کشور در سال ۲۰۱۱ به شمار می‌رود.

در همین حال، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز در گزارشی با اشاره به ورود آقای فرحان نوشته که وی در دمشق مورد استقبال مقام‌های سوری قرار گرفته و بلافاصله با بشار اسد دیدار کرده است.

این سفر پس از آن انجام می‌شود که فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه، یک هفته پیش به ریاض، پایتخت عربستان سعودی رفت و با مقام‌های ارشد عربستان دیدار کرد.

وزارت امور خارجه عربستان در بیانیه‌ای در رابطه به حضور فرحان در دمشق گفته است: «این سفر با انگیزه بررسی نگرانی‌های پادشاهی سعودی برای دست‌یابی به یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه و همچنان فراهم کردن فضا برای بازگشت سوریه به جامعه عربی صورت می‌گیرد.»

گفتنی است که از چندین سال به این‌سو، دمشق و ریاض روابط دیپلماتیک و سیاسی نداشتند و روابط دو کشور پرتنش دنبال شده است.

سوریه و عربستان در ماه مارچ سال روان میلادی در رابطه با ازسرگیری روابط با یک‌دیگر گفت‌وگو کردند و روز ۱۲ اپریل فیصل مقداد در سفری از پیش اعلام نشده به عربستان سفر کرد.

دکمه بازگشت به بالا