حمله طالبان بر یک روستا در مرکز دایکندی؛ ۱۱ فرد ملکی کشته شدند

۸صبح، دایکندی: منابع محلی در دایکندی می‌گویند که در نتیجه حمله گروه طالبان بر یک روستا در این‌ ولایت، دست‌کم ۱۱ تن از باشنده‌گان این روستا جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته منابع، نیروهای طالبان بامداد امروز (جمعه، ۴ قوس) بر روستای «سیوک‌شیبر» از مربوطات شهر نیلی، مرکز دایکندی، حمله کرده‌اند.

طالبان در خبرنامه‌ای این رویداد را غیرمستقیم تأیید کرده و افزوده‌اند که از سال‌های گذشته بین دو قوم در قریه «شش»، از مربوطات مرکز دایکندی، دعوای حقوقی جریان داشته و با آن‌که دو طرف قضیه بارها از سوی محکمه برای پی‌گیری دعوای‌شان جلب شده، اما هیچ یک از طرف‌ها حاضر نشده‌اند.

به قول‌ منابع، کشته‌شده‌گان به شمول چهار کودک، همه اعضای دو خانواده هستند.

دو منبع که به دلایل امنیتی  نخواستند از آن‌ها نام برده شود، با تأیید این رویداد به روزنامه ۸صبح می‌گویند که طالبان تمام راه‌های منتهی به این روستا را مسدود کرده و اجازه رفت‌وآمد به مردم را نمی‌دهند.

به گفته فرماندهی امنیه طالبان برای دایکندی، نیروهای آنان شماری از باشنده‌گان این روستا را بازداشت کرده و به محکمه سپرده‌اند.

براساس معلومات نخستین، طالبان پس از حمله بر روستای «سیوک‌شیبر» شش تن از باشنده‌گان این روستا را نیز بازداشت کرده‌اند.

منابع ‌می‌افزایند: «گفته می‌شود که فردی به نام صداقت از فرماندهان محلی طالبان در دایکندی با افرادش بالای رقیبان پیشین خود حمله کرده است، اما به صورت دقیق معلوم نیست که کار صداقت است یا کسی دیگر.»

دلیل این حمله‌ طالبان بر افراد ملکی تاکنون به‌گونه دقیق معلوم نیست.

مسوولان محلی طالبان در این‌ مورد دلایل این حمله تاکنون چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که در جریان یک سال تسلط طالبان بر افغانستان، آنان هر از گاهی به بهانه‌های مختلف بالای روستاها حمله کرده و باعث خسارات و تلفات مردمان محل شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا