انوارالحق کاکر: هیچ افغان بدون ویزا نمی‌تواند که در پاکستان زنده‌گی کند

۸صبح، کابل: انوارالحق کاکر، نخست‌‌وزیر موقت پاکستان، از پیش گرفتن «سیاستی» در خصوص اخراج مهاجران غیرقانونی در آن کشور خبر داده است.

بربنیاد گزارش روزنامه دان پاکستان، کاکر روز جمعه ۲۴ سنبله، در یک نشست خبری گفته است که هیچ افغان بدون ویزا نمی‌تواند که در پاکستان زنده‌گی کند.

نخست‌وزیر موقت پاکستان با تقسیم افغان‌ها به افراد ثبت شده دولت، فاقدر مدرک اقامت و افرادی با هویت جعلی افزوده است،: «افغان‌های که ویزا ندارند، به کشورشان برگردانده می‌شوند.»

او در پاسخ به پرسشی در مورد مشارکت مهاجران افغان در قاچاق بیرون مرزی گفته است: «روی یک سیاست موثر در این زمینه توافق شده است.»

این در حالی است که ازچند ماه به این‌سو، پولیس پاکستان در اسلام‌آباد و شماری دیگر از شهرهای این کشور به‌طور گسترده دست به بازداشت پناه‌جویان افغان زده‌ است.

پیش از این، سفارت افغانستان در پاکستان تحت مدیریت طالبان گفته بود که بازداشت پناه‌جویان افغان در این کشور، روی روابط دو کشور تاثیر منفی می‌گذارد.

از سوی هم، اکثریت مهاجران کشور که در پاکستان به سر می‌برند، همواره در کنار سایر مشکلات زنده‌گی، از آزارواذیت پولیس این کشور نیز شکایت دارند و می‌گویند که در بیشتر وقت‌ها پولیس به بهانه‌های مختلف از آنان با زور پول می‌گیرد.

ازسرگیری بازداشت‌ مهاجران در پاکستان؛ پناه‌جویان بدون دلیل بازداشت و تحقیر می‌شوند

دکمه بازگشت به بالا