وزیر خارجه روسیه: سلاح‌های باقی‌مانده از ناتو در افغانستان برای اهداف خراب‌کارانه استفاده نشود

۸صبج، کابل: سر گی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، می‌گوید که از سلاح‌های باقی‌مانده ناتو در افغانستان نباید برای مقاصد خراب‌کارانه استفاده شود.

لاوروف که روز سه‌شنبه، بیستم میزان، در نشست تعامل و اعتمادسازی در آسیا سخنرانی می‌کرد، بر اهمیت جلوگیری از استفاده تسلیحات و تجهیزات نظامی ناتو به رهبری امریکا برای اهداف خرابکارانه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه گفته است: «خروج شتاب‌زده ناتو پیچیده‌گی تناقضات افغانستان را بیش‌تر آشتفه کرد. سلاح‌ها و تجهیزات نظامی زیادی در این کشور باقی مانده است. مهم است که از آن‌ها علیه دیگر کشورها و در داخل افغانستان، برای اهداف خراب‌کارانه استفاده نشود.»

با این حال، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که طالبان گفته‌اند که با قاچاق مواد مخدر و تروریسم مبارزه می‌کنند، بی‌ثباتی در کشورهای همسایه را نمی‌خواهند و برای ایجاد دولت فراگیر تلاش می‌کنند. به گفته او، تحقق این وعده‌ها بسیار مهم است.

پس از سقوط دولت مورد حمایت امریکا و ناتو، سلاح‌ها و تجهیزات ارتش و نیروهای امنیتی به دست طالبان افتاده است. گزارش شده است که میلیاردها دالر برای تهیه تجهیزات برای نیروهای امنیتی حکومت پیشین صرف شده بود.

دکمه بازگشت به بالا