هشدار زلنسکی: تردید در مورد پیوستن اوکراین به ناتو اروپا را به خطر می‌اندازد

ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین به رهبران کشورهای اروپایی هشدار داده است که هرگونه تردید در مورد پیوستن کشورش به ناتو، روسیه را برای حمله به کشورهای دیگر تشویق خواهد کرد.

بربنیاد گزارش خبرگزاری فرانس پرس آقای زلنسکی این سخنان را روز پنج‌شنبه، ۱ جون، در مالدوفا بیان کرده است.

او گفته است: «ما باید به خاطر داشته باشیم که هر شک و تردیدی که در این‌جا در اروپا نشان می‌دهیم سنگری است که روسیه حتماً تلاش خواهد کرد آن را اشغال کند.»

به گفته او، تاخیر در تصمیم‌گیری قدرت غرب را تضعیف می‌کند.

وی افزوده است: «این تردیدها چه در مورد اقدام‌های حیاتی امنیتی باشد و چه تردید در مورد وحدت ما و یا شاید در مورد توانایی ما برای رویارویی با چالش‌های کنونی، هر شکی ناامنی بیشتری را به همراه می‌آورد.»

رییس‌جمهور اوکراین از کشورهای عضو ناتو خواسته است تا در نشست سران ناتو در ویلنیوس، پایتخت لیتوانیا در ماه جولای سال روان میلادی، پیام روشن به کی‌یف داده شود که پس از پایان جنگ با روسیه، این کشور به ناتو خواهد پیوست.

گفتنی است که پس از حمله روسیه بر اوکراین در سال گذشته میلادی، رییس‌‌جمهور اوکراین از ایتلاف نظامی به رهبری امریکا خواست تا این کشور را منحیث عضو ناتو بپذیرد.

درگیری‌ها میان مسکو کی‌یف در روزهای اخیر شدت یافته است.

در آخرین مورد، پس از چند روز آرامش نسبی در کی‌یف، پایتخت اوکراین، روسیه حملات موشکی خود بر این شهر را از سر گرفت و در اثر این حمله‌ها، دست‌کم سه تن به‌شمول یک کودک جان باخته‌ و ۱۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا