کشته و زخمی شدن ۱۰۰ شهروند افغان در زمین‌لرزه‌های ترکیه؛ یک خانواده پروانی سه‌ عضو خود را از دست داد

۸صبح، پروان: منابع محلی در پروان می‌گویند که زمین‌لرزه ویران‌گر در ترکیه، جان عبدالرشید از باشنده‌گان این ولایت، همسر و یک دخترش را گرفته و چهار فرزند دیگرش را زخمی کرده است.

منابع روز چهارشنبه، ۱۹ دلو، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که با وجود سپری شدن دو روز نیروهای امدادرسان هنوز جسد عبدالرشید را از زیر آوار بیرون نیاورده‌اند.

به گفته منابع، عبدالرشید که باشنده اصلی ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان بود، از هفت سال به این‌سو در ایران زنده‌گی می‌کرد. او اخیراً با خانواده‌اش به ترکیه رفته بود.

در همین حال، احمد ضیا تکل، سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان، در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های داخلی گفته که شهروندان افغانستان نیز از خطرات زمین‌لرزه‌های مرگبار در ترکیه بی‌نصیب نمانده‌اند.

تکل با استناد به آمارهای سفارت طالبان در ترکیه گفته که تا کنون ۱۰۰ شهروند افغان در نتیجه زمین‌لرزه‌های اخیر در ترکیه کشته و زخمی‌ شده‌اند. به گفته او، این آمار نهایی نیست و ممکن تغییر کند.

بامداد دوشنبه، ۱۶ دلو، زمین‌لرزه‌‌های قوی محدوده‌ بزرگی از جنوب‌شرق ترکیه و شمال‌غرب سوریه را لرزاند. بربنیاد آخرین آمار، در نتیجه این زمین‌لرزه‌ها تا کنون بیش از ۸ هزار تن در هر دو کشور کشته شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا