اتهامات تازه علیه ترامپ؛ دادگاه فدرال رییس جمهور پیشین امریکا را احضار کرد 

پس از محاکمه دونالد ترامپ در پیوند به پرونده پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز ، ستاره فیلم‌های پورن، اکنون رییس جمهور پیشین امریکا با اتهامات جدید روبه‌رو است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که دونالد ترمپ در شبکه اجتماعی متعلق به خودش به نام حقیقت روز پنج‌شنبه، ۸ جون، نوشته است که در پیوند به پرونده‌های جدید از سوی دادگاه فدرال ایالت میامی احضار شده است.

او دولت بایدن را «فاسد» خوانده و گفته است که به وکیلانش در مورد پرونده‌های جدید از جمله نگهداری عمدی اسناد برخلاف قانون جاسوسی، اظهارات نادرست، ممانعت از اجرای عدالت و توطئه اطلاع داده شده است.

در همین حال، جیم تراستی، به سی‌ان‌ان تایید کرده که موکلش با هفت پرونده جدید از سوی دولت بایدن متهم شده است.

جزییات دقیق پرونده‌های مربوط به رییس جمهور پیشین‌ امریکا مشخص نیست، اما قرار است وی روز سه‌شنبه هفته آینده و یک روز پیش از تولد ۷۷ سالگی اش به دادگاه حاضر شود.

در عین حال، وزارت عدلیه امریکا، ادعای ترمپ را تایید و یا رد نکرده است.

ترمپ در شبکه اجتماعی حقیقت همچنان‌ نوشته است: «هرگز فکر نمی‌کردم که چنین اتفاقی برای رییس جمهور سابق ایالات متحده بیفتد.»

پیش از این در ماه مارچ سال جاری، دادگاه فدرال منهتن یک بار برای این مقام‌ پیشین امریکا در پیوند به پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن، کیفرخواست صادر کرد.

این فیصله‌ مورد قبول رییس جمهور سابق امریکا قرار نگرفت و او آن را «سوءاستفاده بی‌سابقه از قدرت» خواند و خواستار لغو آن شد.

انتظار می‌رود طرح اتهامات تازه علیه دونالد ترمپ، کار او را در انتخابات سال ۲۰۲۴ برای کسب پیروزی و راه‌یابی به کاخ سفید دشوارتر کند.

دکمه بازگشت به بالا