شمار قربانیان انفجار در بدخشان به ۱۷ کشته و ۵۷ زخمی افزایش یافت

۸صبح، بدخشان: منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند که در نتیجه انفجار امروز در این ولایت دست‌کم ۱۷ تن کشته و ۵۷ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

انفجار ساعت ۱۰:۵۰ پیش از چاشت روز پنج‌شنبه، ۱۸ جوزا، در مسجد نبوی شهر جدید فیض‌آباد و در مراسم فاتحه‌خوانی مولوی نثاراحمد، معاون والی طالبان، رخ داده است.

منبعی از داخل شفاخانه ملکی به روزنامه ۸صبح می‌گوید که در این انفجار به شمول مولوی صفی‌الله، قوماندان امنیه پیشین طالبان برای بغلان و چندین فرمانده ارشد دیگر این گروه، ۱۷ تن کشته شده‌اند.

از سویی هم، یک منبع معتبر صحی دیگر آمار قربانیان این انفجار را ۱۱ کشته و ۳۵ زخمی گزارش داده است.

براساس اطلاعات منبع، دست‌کم ۱۴ زخمی این رویداد که وضعیت‌شان وخیم بوده، با چرخبال به کابل منتقل شده‌اند.

هویت برخی از فرماندهان گروه طالبان که در جمع کشته‌شده‌گان هستند، مشخص نشده است.

باشنده‌گان محل می‌گویند که زخمیان این رویداد در شفاخانه نیاز به خون دارند، اما طالبان مانع ورود باشنده‌گان فیض‌آباد که می‌خواهند به بسته‌گان‌شان خون اهدا کنند، شده‌اند.

از سویی دیگر، منابع افزوده‌اند که پس از این انفجار، میان طالبان یفتلی، بهارکی، جرمی و شهدایی درگیری خودی نیز رخ داده است.

براساس اطلاعات، اکنون طالبان یفتلی در کوه‌های اطراف شهر فیض‌آباد سنگر گرفته‌اند و احتمال درگیری خودی میان اعضای این گروه وجود دارد.

روایت‌ها در مورد چگونه‌گی این انفجار متفاوت است، با این حال، روایت غالب حاوی انفجار موتربمب است.

تا کنون فرد و یا گروهی مسوولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

طالبان وقوع انفجار را تایید کردند و گفته‌اند که شماری از اعضای این گروه و افراد ملکی در انفجار کشته و زخمی شده‌اند، اما رقم مشخص از قربانیان این رویداد ارایه نکرده‌اند.

دو روز پیش، سه‌شنبه، ۱۶ جوزا، مولوی نثاراحمد، معاون والی طالبان، در حمله‌ای که داعش مسوولیت آن را گرفت، کشته شد.

گفتنی است که پس از وقوع انفجار موتر حامل معاون والی طالبان در شهر فیض‌آباد، منابع می‌گویند که در رهبری اداره محلی این ولایت تغییراتی به وجود آمده است و ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، فردی را به نام مولوی عبدالغنی به این سمت گماشته است.

دکمه بازگشت به بالا