واشنگتن: مذاکره با چین برای جلوگیری از بحران و درگیری مهم است

لوید آستین، وزیر دفاع امریکا، گفته است که برای جلوگیری از بحران یا درگیری، گفت‌‌وگو با چین یک امر کلیدی و اجتناب‌ناپذیر است.

الجزیره، گزارش داده است که آستین، در سخنرانی روز شنبه، ۳ جون، در اجلاس ارشد امنیتی آسیا، در سنگاپور گفته است که راه ارتباطی بین رهبران دفاعی و نظامی امریکا و چین برای جلوگیری از درگیری و تقویت ثبات در منطقه آسیا و اقیانوسیه ضروری است.

وزیر دفاع امریکا، همچنان از بی‌توجهی چین به دخالت در مدیریت بحران نظامی عمیقاً نگرانی کرده و هُشدار داده است که گفت‌وگوها به هدف جلوگیری از درگیری انجام می‌شوند.

این مقام نظامی امریکا افزوده است: «هرچه بیشتر صحبت کنیم، می‌توانیم از سوء‌ تفاهم‌ها و محاسبات اشتباهی که می‌تواند منجر به بحران و درگیری شود، جلوگیری کنیم.»

آستین در عین حال تاکید کرده است که کشورش به تقویت شراکت و اتحاد در منطقه با برگزاری مانورهای نظامی بیشتر و حصول اطمینان از توانایی شرکایش برای جلوگیری از تجاوز ادامه خواهد داد.

براساس اطلاعات، روابط بین پکن و واشنگتن در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.

اختلافات این دو کشور، بر سر تایوان و دریای چین جنوبی است.

امریکا در حالی بر گفت‌وگو با چین تاکید می‌کند که شی جین پینگ، رییس جمهور چین، از نیروهای مسلح خود خواسته است تا قابلیت‌های حمله احتمالی به تایوان تا سال ۲۰۲۷ را توسعه دهند.

دکمه بازگشت به بالا