نشست مخالفان طالبان در اتریش آغاز شد

۸صبح، وین: دومین نشست جریان‌ها و چهره‌های مخالف طالبان در اتریش دقایق پیش آغاز شد.

این نشست برای دومین بار چاشت روز دوشنبه، ۴ ثور، از سوی انستیتیوت بین‌المللی اتریش در وین،‌ پایتخت این‌ کشور، برگزار شده است.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، داکتر رنگین دادفر سپنتا، مشاور امنیت ملی پیشین و فوزیه کوفی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان، از اشتراک‌‌کننده‌گان این نشست هستند.

ایجاد هماهنگی و اعتمادسازی میان جریان‌های مخالف طالبان و نیز گسترش مقاومت در برابر این گروه از محورهای اصلی این نشست گفته شده است.

از میان ۴۱ اشتراک‌کننده نشست وین، صلاح‌الدین ربانی، رهبر یکی از شاخه‌های جمعیت اسلامی، زلمی رسول، وزیر امور خارجه پیشین، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله حکومت غنی و رحمت‌الله نبیل، رییس امنیت ملی حکومت پیشین، در این نشست اشتراک نکرده‌اند.

رحمت‌الله نبیل، رییس امنیت ملی در حکومت پیشین افغانستان و از چهره‌های دعوت شده در این نشست در رشته گفتی که بنابر برنامه‌های از پیش تنظیم شده نمی‌تواند در دومین نشست ویانا اشتراک کند.

در این نشست، شماری از فعالان سیاسی، مسوولان حکومت پیشین، اعضای مجلس نماینده‌گان پیشین، روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی نیز اشتراک کرده‌اند.

قرار است این نشست از ۴ تا ۶ ثور ادامه داشته باشد.

نخستین نشست چهره‌های مخالف طالبان که سه روز ادامه پیدا کرد، در ۲۴ سنبله سال پار از سوی انستیتیوت بین‌المللی اتریش در وین، پایتخت این کشور، برگزار شده بود.

دکمه بازگشت به بالا